Inapoi
Țiglă metalică Bilka Iberic
Țigla IBERIC este profilată din oțel de grosime între 0,45 și 0,60 mm, zincat (Z225-Z275), acoperit cu un strat de vopsea în variantă lucioasă și mată. Țigla metalică IBERIC poate fi livrată cu lungimi cuprinse între 500 mm și 7000 mm.
Țigla metalică IBERIC se produce într-o gamă variată de nuanțe. Este un produs care se remarcă prin înălțimea profilului oferind casei un încadrament perfect dar și prin sistemul inovativ de îmbinare care permite suprapunerea modulelor de țiglă în ambele laterale, ușurând astfel considerabil procesul și costurile de montaj.
Date tehnice
| Material | Tablă din oțel, zincată pe ambele părți protejată cu poliester |
| Grosime nominală | 0,45 - 0,6 mm tablă din oțel |
| Lățime totală | 1180 mm |
| Lățime utilă de acoperire | 1080 mm |
| Lungimea modulului | 350 / 400 mm |
| Înălțime totală | 47 mm |
| Greutatea pe suprafață | 4 - 5 kg/mp |
| Înclinația minima | 8⁰ dacă nu sunt necesare îmbinări diagonale / 14° în cazul îmbinărilor diagonale |
| Garanție finisaj lucios | 10 ani garanție pentru caracteristicile de culoare și coroziune |
| Garanție finisaj mat | 15 ani garanție pentru caracteristicile de culoare și coroziune |
| Garanție finisaj GrandeMat | 30 ani garanție pentru caracteristicile de culoare și coroziune |
| Durata de viață | 60 de ani pentru acoperiș, rezistență la variațiile de temperatură |
Finisaj Lucios
10 ani garanție (Culoare și coroziune)
RAL 3000
Roșu Aprins
RAL 3005
Vișiniu Închis
RAL 3009
Roșu Maroniu
RAL 3011
Roșu
RAL 5010
Albastru
RAL 6005
Verde
RAL 7016
Gri Antracit
RAL 7024
Gri Grafit
RAL 8003
Alamă
RAL 8004
Cărămiziu
RAL 8017
Maro Ciocolatiu
RAL 9002
Alb
RAL 9005
Negru
RAL 9006
Argintiu
Finisaj Mat
15 ani garanție (Culoare și coroziune)
RAL 3005
Vișiniu Închis
RAL 3009
Roșu Maroniu
RAL 6005
Verde
RAL 6020
Verde Crom
RAL 7016
Gri Antracit
RAL 7024
Gri Grafit
RAL 8004
Cărămiziu
RAL 8017
Maro Ciocolatiu
RAL 8019
Maro Închis
RAL 9005
Negru
Finisaj Grande Mat
30 ani garanție (Culoare și coroziune)
RAL 3005
Vișiniu Închis
RAL 3011
Roșu
RAL 6005
Verde
RAL 7011
Gri
RAL 7024
Gri Grafit
RAL 8004
Cărămiziu
RAL 8017
Maro Ciocolatiu
RAL 8019
Maro Închis
RAL 9005
Negru
*Culorile pot fi reprezentate diferit de la un ecran la altul. Pentru siguranţă cereţi paletarul de culori de la reprezentantul nostru.