Inapoi
Țiglă metalică Bilka Dacic
Țigla DACIC îmbină cu succes stilul tradițional al vechilor șindrile cu inovația unui produs modern pentru acoperiș. Modelul este profilat din oțel de grosime între 0,45 și 0,60 mm, zincat (Z225-Z275), acoperit cu strat de vopsea, cu diferite finisaje (lucios, mat, GrandeMat sau Wood) și poate fi livrat cu lungimi cuprinse între 500 mm și 7000 mm.
Datorită caracteristicilor tehnice, design-ului și gamei variate de nuanțe și finisaje BILKA DACIC este o soluție de acoperiș potrivită atât pentru casele vechi, care urmăresc păstrarea liniilor tradiționale, cât și pentru clădirile noi.
Date tehnice
| Material | Tablă din oțel, zincată pe ambele părți protejată cu poliester |
| Grosime nominală | 0,45 - 0,6 mm |
| Lățime totală | 1180 mm |
| Lățime utilă de acoperire | 1055 mm |
| Lungimea modulului | 350 / 375 / 400 mm |
| Înălțime totală | 39 mm |
| Greutatea pe suprafață | 4 - 5 kg / mp |
| Înclinația minima | 8° dacă nu sunt necesare îmbinări diagonale / 14° în cazul îmbinărilor diagonale |
| Garanție finisaj lucios | 10 ani garanție pentru caracteristicile de culoare și coroziune |
| Garanție finisaj mat | 15 ani garanție pentru caracteristicile de culoare și coroziune |
| Garanție finisaj GrandeMat | 30 ani garanție pentru caracteristicile de culoare și coroziune |
| Durata presupusă de viață | 60 de ani pentru acoperiș, rezistență la variațiile de temperatură |
Finisaj Lucios
10 ani garanție (Culoare și coroziune)
RAL 3000
Roșu Aprins
RAL 3005
Vișiniu Închis
RAL 3009
Roșu Maroniu
RAL 3011
Roșu
RAL 5010
Albastru
RAL 6005
Verde
RAL 7016
Gri Antracit
RAL 7024
Gri Grafit
RAL 8003
Alamă
RAL 8004
Cărămiziu
RAL 8017
Maro Ciocolatiu
RAL 9002
Alb
RAL 9005
Negru
RAL 9006
Argintiu
Finisaj Mat
15 ani garanție (Culoare și coroziune)
RAL 3005
Vișiniu Închis
RAL 3009
Roșu Maroniu
RAL 6005
Verde
RAL 6020
Verde Crom
RAL 7016
Gri Antracit
RAL 7024
Gri Grafit
RAL 8004
Cărămiziu
RAL 8017
Maro Ciocolatiu
RAL 8019
Maro Închis
RAL 9005
Negru
Finisaj Grande Mat
30 ani garanție (Culoare și coroziune)
RAL 3005
Vișiniu Închis
RAL 3011
Roșu
RAL 6005
Verde
RAL 7011
Gri
RAL 7024
Gri Grafit
RAL 8004
Cărămiziu
RAL 8017
Maro Ciocolatiu
RAL 8019
Maro Închis
RAL 9005
Negru
Finisaj Wood
15 ani garanție (Culoare și coroziune)
*Culorile pot fi reprezentate diferit de la un ecran la altul. Pentru siguranţă cereţi paletarul de culori de la reprezentantul nostru.