Inapoi
Tablă click Bilka Retro Panel Flat
Panourile de acoperiș din tablă fălțuită cu îmbinare click reprezintă o soluție modernă în domeniul producției de acoperișuri, cât și o alternativă simplă și rapidă pentru acoperișurile tradiționale “cu falt”. Acest tip de învelitoare metalică poate fi ales pentru a acoperi casele rustice sau obişnuite cu acoperiş normal, ce necesită renovare, dar şi pentru clădirile noi sau moderne.
Flexibilitatea ȋnvelitorii metalice Retro Panel permite acoperirea clădirilor cu ȋnclinație foarte mare, ȋnvelirea clădirilor atipice, cum ar fi clădirile de patrimoniu, păstrȃnd linia arhitecturală a clădirii.
Avantaje:
- montaj rapid și ușor
- estetică incontestabilă a acoperișului cu înclinație mare
- panouri fără elemente de fixare vizibile (șuruburi)
- preprofilare longitudinală pentru a crește rigiditatea acoperișului
- posibilitatea executiei acoperișului, cu panta de min. 8⁰
- gamă variată de nuanțe
Date tehnice
| Material | Tablă din oțel, zincată pe ambele părți protejată cu poliester |
| Grosime nominală | 0,45 - 0,6 mm |
| Lățime totală | 542 mm |
| Lățime utilă de acoperire | 500 mm |
| Înălțimea faltului | 25 mm |
| Greutatea pe suprafață | 4 - 5 kg/mp |
| Lungimea foilor de tablă | 1000 - 8000 mm |
| Garanție finisaj lucios | 10 ani garanție pentru caracteristicile de culoare și coroziune |
| Garanție finisaj mat | 15 ani garanție pentru caracteristicile de culoare și coroziune |
| Garanție finisaj GrandeMat | 30 ani garanție pentru caracteristicile de culoare și coroziune |
| Durată de viață | 60 de ani pentru acoperiș, rezistență la variațiile de temperatură |
Finisaj Lucios
10 ani garanție (Culoare și coroziune)
RAL 3000
Roșu Aprins
RAL 3005
Vișiniu Închis
RAL 3009
Roșu Maroniu
RAL 3011
Roșu
RAL 5010
Albastru
RAL 6005
Verde
RAL 7016
Gri Antracit
RAL 7024
Gri Grafit
RAL 8003
Alamă
RAL 8004
Cărămiziu
RAL 8017
Maro Ciocolatiu
RAL 9002
Alb
RAL 9005
Negru
RAL 9006
Argintiu
Finisaj Mat
15 ani garanție (Culoare și coroziune)
RAL 3005
Vișiniu Închis
RAL 3009
Roșu Maroniu
RAL 6005
Verde
RAL 6020
Verde Crom
RAL 7016
Gri Antracit
RAL 7024
Gri Grafit
RAL 8004
Cărămiziu
RAL 8017
Maro Ciocolatiu
RAL 8019
Maro Închis
RAL 9005
Negru
Finisaj Grande Mat
30 ani garanție (Culoare și coroziune)
RAL 3005
Vișiniu Închis
RAL 3011
Roșu
RAL 6005
Verde
RAL 7011
Gri
RAL 7024
Gri Grafit
RAL 8004
Cărămiziu
RAL 8017
Maro Ciocolatiu
RAL 8019
Maro Închis
RAL 9005
Negru
*Culorile pot fi reprezentate diferit de la un ecran la altul. Pentru siguranţă cereţi paletarul de culori de la reprezentantul nostru.